PsychONskills<br><strong>Erasmus+</strong>
PsychONskills<br><strong>Erasmus+</strong>
PsychONskills<br><strong>Erasmus+</strong>

Partnerstwo

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu (WSBINOZ) powstała w wyniku decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 21 września 2006 roku. Uczelnia jest jedną z pierwszych niepublicznych szkół wyższych w centralnej Polsce, która oferuje studia na kierunkach prozdrowotnych, medycznych, prawniczych, pedagogicznych, psychologicznych, dietetycznych, pedagogicznych i społecznych. Od dekady uczelnia stale rozwija i poszerza swoją ofertę, stawiając na wysoką jakość kształcenia, praktyczną naukę zawodu, skutecznie wyprzedzając konkurencję. Do WSBiNoZ przyjeżdżają kandydaci z całego regionu, a nawet z najdalszych zakątków Polski, by studiować kosmetologię, dietetykę i pedagogikę. Od 2011 roku Uczelnia z sukcesem zrealizowała ponad 50 europejskich projektów edukacyjnych i badawczych, zarówno jako partner, jak i koordynator. Inicjatywy te obejmowały tematykę edukacji rodzinnej, edukacji międzypokoleniowej, zdrowego i aktywnego stylu życia, zarządzania projektami, kreatywności i przedsiębiorczości, pracy z dziećmi migrantów i młodymi dorosłymi, storytellingu cyfrowego, sprawiedliwości, sportu i wielu innych.

Athens Metropolitan College - AMC (GR) - Mitropolitiko College Anoymi Ekpaideytiki - członek AKMI Educational Organisation, największej prywatnej grupy edukacyjnej w Grecji z ponad 7500 studentami w całym kraju. Od momentu założenia w 1982 r. nawiązała współpracę z brytyjskimi i innymi europejskimi uniwersytetami w celu realizacji szeregu programów studiów licencjackich i podyplomowych. AMC posiada licencję operacyjną wydaną przez greckie Ministerstwo Edukacji, założyła kampusy w Atenach, Salonikach i Pireusie, a jej programy zostały akredytowane przez prestiżowe instytucje, takie jak British Accreditation Council, British Psychological Society i Royal Institute of British Architects. Aby zaspokoić potrzeby w zakresie szkoleń klinicznych i badań w ramach programów studiów licencjackich i podyplomowych, AMC utrzymuje ścisłą współpracę z różnymi szpitalami, klinikami, organizacjami non-profit i opieką społeczną, z których wiele zajmuje się leczeniem onkologicznym i badaniami w swoim zakresie.

The Hellenic Regulatory Body of Nurses – HRBoN (EL) -  Enosi Nosileyton / Nosileytrion Ellados (ENE) -  został utworzony na mocy ustawy 3252/2004 jako forma organu publicznego i funkcjonuje jako oficjalny organ zawodowy reprezentujący pielęgniarki. Rejestracja wszystkich pielęgniarek jest obowiązkowa i działa jako organ regulacyjny i oficjalny doradca państwa. HRBN składa się z administracji centralnej, która znajduje się w Atenach, oraz pięciu oddziałów regionalnych. HRBN jest zarządzane przez Zgromadzenie Przedstawicieli i Radę Wykonawczą. Departament regionalny jest zarządzany przez Zgromadzenie Ogólne i Radę Regionalną. Administracja centralna składa się z 15-osobowej Rady Wykonawczej. Główne cele HRBN obejmują: promocję i rozwój pielęgniarstwa jako niezależnej i autonomicznej nauki i sztuki; ciągłe szkolenie i kształcenie personelu pielęgniarskiego oraz realizację i wykorzystanie programów szkoleniowych; udział w realizacji programów finansowanych przez Unię Europejską lub inne organizacje międzynarodowe; ocenę świadczonej opieki pielęgniarskiej i wiele innych.

The Romanian Association for Services and Communication in Oncology – APSCO – Asociatia Pentru Servicii si Comunicare in Oncologie (RO) - jest stowarzyszeniem non-profit, którego celem jest informowanie i zmiana mentalności pacjentów i społeczeństw w zakresie diagnozy raka, rehabilitacji fizycznej i psychicznej pacjentów onkologicznych, promowanie i wdrażanie ich praw, psychospołecznej opieki onkologicznej dla pacjentów i ich rodzin, a także udzielanie wsparcia personelowi medycznemu w celu zapewnienia kompleksowych i kompletnych usług, które przyczyniają się do poprawy jakości życia. Założycielem tej inicjatywy jest profesor nadzwyczajny doktor habilitowany Csaba L. Degi, MSW, który w ciągu ostatnich 18 lat prowadził intensywną działalność w zakresie badań, rozwoju i promowania dobrych praktyk w zakresie psychospołecznej opieki nad chorymi na raka, uznanych w kraju i za granicą. Cele APSCO obejmują: tworzenie grup rehabilitacji fizycznej, psychicznej i doradztwa / (re)orientacji zawodowej dla pacjentów; organizowanie szkoleń (komunikacja, badania i interwencje psychospołeczne); przyczynianie się do rozwoju badań nad opieką psychospołeczną w onkologii poprzez tworzenie programów badawczych i badań oraz wiele innych.

Croatian Nursing Council (CNC) – HKMS - Hrvatska komora medicinskih sestara (HR) - została założona zgodnie z ustawą o zdrowiu i ustawą o pielęgniarstwie (przyjętą przez chorwacki parlament w 2003 r., ze zmianami w 2008 i 2011 r.), 17 września 2003 r. Chorwacka Rada Pielęgniarek jest organem regulacyjnym/właściwym dla zawodu pielęgniarki w Republice Chorwacji. Rada posiada następujące władze publiczne: prowadzi rejestr wykwalifikowanych pielęgniarek; wydaje, odnawia i cofa licencje; prowadzi nadzór zawodowy. Poza organami publicznymi, Chorwacka Rada Pielęgniarek wykonuje następujące czynności: ustalanie standardów, treści, warunków i procedur kształcenia ustawicznego oraz weryfikacja kompetencji pielęgniarek, zapewnienie, że pielęgniarki postępują zgodnie z Kodeksem Etyki, - ustalanie standardów zawodowych, uznawanie kwalifikacji zawodowych. Cele te są również przekazywane za pośrednictwem europejskich instytucji kształtujących politykę, takich jak ENC i CEPLIS. Głównym celem Chorwackiej Rady Pielęgniarek jest ochrona społeczeństwa poprzez zapewnienie jakościowej, odpowiedzialnej i etycznej opieki pielęgniarskiej. CNC nadzoruje również i utrzymuje punkty związane z uczeniem się przez całe życie dla działań pielęgniarek na poziomie krajowym. HKMS zatrudnia 15 pracowników i wielu ekspertów zewnętrznych wchodzących w skład różnych komitetów, grup roboczych i doradczych, reprezentujących pielęgniarki ze wszystkich sektorów, w których są zatrudnione (np. komitet pielęgniarek szpitalnych, komitet pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej, komitet etyczny, komitet ds. kształcenia ustawicznego itp.)

BK Consult GbR – BKC (DE) - jest niszowym dostawcą usług z ogromnym - ponad 20-letnim - doświadczeniem w zarządzaniu projektami i świadczeniu usług. BK Consult obejmuje obszary tematyczne: edukacja, w tym projektowanie i dostarczanie programów szkoleniowych, przy użyciu najnowocześniejszych metodologii (np. DACUM) oraz inteligentnych technologii informacyjno-komunikacyjnych i innych narzędzi, takich jak e-learning za pośrednictwem platform MOOC, grywalizacja, edukacja empiryczna. W tym kontekście BK Consult GbR świadczy usługi, które obejmują: formułowanie partnerstw, które mogą coś zmienić i zwiększyć wpływ; zarządzanie projektami na poziomie lokalnym, krajowym i unijnym, zgodnie z metodologią PMP; ocenę projektów i programów; zapewnienie jakości rezultatów i wyników projektu; budowanie potencjału od organizacji oddolnych po instytucje szkolnictwa wyższego; projektowanie i wdrażanie mobilności w UE i innych krajach objętych programem. Założona w 1994 r. i działająca od 2019 r. jako GbR, firma gromadzi ponad 30-letnie doświadczenie w projektach międzynarodowych, uczestnicząc w projektowaniu i wdrażaniu projektów o łącznej wartości przekraczającej budżet 4 miliardów euro, działających w wielokulturowym środowisku. Zarządzając ponad 162 projektami w ciągu ostatnich 3 dekad, kluczowi partnerzy BK-con oferują bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami, które niedawno uzyskało certyfikat PMP.

Zewelepe Consultants Limited - ZEWELEPE (CY) - została założona 24 stycznia 2018 r. i jest wysoce innowacyjnym MŚP konsultingowym na Cyprze, które świadczy holistyczne usługi konsultingowe, szkoleniowe i rozwoju ICT zarówno dla organizacji prywatnych, jak i publicznych. Skupia multidyscyplinarny zespół wysoce wyspecjalizowanych naukowców z dziedzin inżynierii, technologii komunikacyjnych, edukacji oraz nauk społecznych i politycznych z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami i wdrażaniu projektów krajowych, finansowanych przez UE i międzynarodowych. Zewelepe dostarcza wysokiej jakości usługi badawcze, szkoleniowe, edukacyjne, konsultingowe i ICT na poziomie lokalnym, krajowym, europejskim i międzynarodowym, dostosowując podejście skoncentrowane na człowieku i mające na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i wzrostu. Opierając się na różnorodnym doświadczeniu i wiedzy swoich pracowników, organizacja zapewnia m.in. badania, raporty i analizy, rozwiązania edukacyjne oparte na technologii (platformy e-learningowe, Moodle, rozwój wirtualnego środowiska nauczania, aplikacje edukacyjne itp.), zarządzanie jakością w edukacji, programy uczenia się przez całe życie i uczenia się dorosłych dostosowane do potrzeb grup docelowych, projektowanie i opracowywanie materiałów szkoleniowych w różnych dziedzinach i sektorach, a także usługi mentorskie i wspierające. Zewelepe współpracuje z instytucjami na wszystkich poziomach i typach, w tym ze szkołami, ośrodkami szkolenia zawodowego i uczenia się przez całe życie, instytucjami szkolnictwa wyższego, organizacjami zajmującymi się wspieraniem uczniów w ramach usług szkolnych i pozaszkolnych oraz organizacjami zajmującymi się reformą edukacji, koncentrującymi się na kapitale ludzkim i rzecznictwie.