PsychONskills<br><strong>Erasmus+</strong>
PsychONskills<br><strong>Erasmus+</strong>
PsychONskills<br><strong>Erasmus+</strong>

Opis

Projekt PsychONskills ma na celu wypełnienie luki między tradycyjnym podejściem edukacyjnym do pielęgniarstwa w specjalności onkologicznej a obecnymi wymaganiami w zakresie umiejętności cyfrowych poprzez edukację i szkolenia w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, a także modernizację świadczonych usług poprzez opracowanie nowego, zorientowanego na rynek programu nauczania oferującego szkolenia w zakresie kompetencji miękkich i umiejętności psychologicznych potrzebnych do pracy z grupą pacjentów chorych na raka i ich rodzinami. Umiejętności horyzontalne i kluczowe kompetencje, takie jak komunikacja interpersonalna, odgrywają ważną rolę w leczeniu pacjentów chorych na raka.

Cele projektu:

  • Zapewnienie zmodernizowanego zestawu kompetencji ICT i umiejętności cyfrowych, które są potrzebne, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na wysoko wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia.
  • Wzmocnienie umiejętności miękkich pracowników opieki onkologicznej, poprawa ich umiejętności komunikacyjnych i opieki psychologicznej nad pacjentami.
  • Określenie profilu zawodowego pielęgniarek w celu ułatwienia przejścia od świadczenia niezarejestrowanych usług pielęgniarskich do systemu formalnego.
  • Zwiększenie szans na zatrudnienie i ograniczenie pracy nierejestrowanej poprzez oficjalnie uznane szkolenia.

Rezultaty pracy intelektualnej:

IO 1 - Analiza luk i stworzenie wspólnego profilu zawodowego dla pielęgniarek świadczących opiekę onkologiczną

IO 2 - Opracowanie opartego na kompetencjach materiału szkoleniowego dla pielęgniarek świadczących opiekę onkologiczną, koncentrującego się na umiejętnościach ICT i psychoonkologii klinicznej (z wykorzystaniem metodologii DACUM).

IO 3 - Testy pilotażowe - Zapewnienie jakości i wytyczne dotyczące przyszłych szkoleń

IO 4 - Informacje zwrotne - Zaangażowanie ośrodków onkologicznych i zwiększenie ich świadomości

Przewidywane oddziaływanie projektu:

Oczekiwane wyniki w trakcie i po zakończeniu projektu obejmują:

  • Lepsze zrozumienie nowych potrzeb sektorowych i opracowanie wspólnej polityki w celu ograniczenia pracy nierejestrowanej.
  • Identyfikacja potrzeb zawodowych w sektorze pielęgniarskim.
  • Indywidualna analiza potrzeb w zakresie umiejętności cyfrowych w zawodzie pielęgniarki.
  • Opracowanie zarysu modułów szkoleniowych z wykorzystaniem metodologii DACUM i warsztatów projektowych na poziomie krajowym.
  • Certyfikacja pielęgniarek w obszarze badań - ICT i umiejętności psychoonkologiczne we wszystkich krajach uczestniczących w projekcie.
  • Dalsza współpraca między partnerami projektu i pracownikami służby zdrowia, a także innymi interesariuszami, do których zamierzamy dotrzeć poprzez nasze wydarzenia upowszechniające.


Ponadto, poprzez wdrożenie planu Projektu, zamierzamy wzmocnić wymianę wiedzy i praktyk między instytucjami edukacyjnymi i szkoleniowymi a rynkiem pracy, dzięki zaprojektowaniu i wdrożeniu wspólnej struktury zarządzania projektem oraz realizacji działań przewidzianych na każdym etapie realizacji Projektu. Wszystkie wyniki będą miały charakter międzykulturowy i będą dostępne w języku angielskim, polskim, greckim, rumuńskim, niemieckim i chorwackim.

Grupy docelowe:

  • Pielęgniarki pracujące z pacjentami chorymi na raka, dzięki dostosowanemu programowi nauczania, zaprojektowanemu w celu zapewnienia im wszystkich umiejętności wymaganych do udanej kariery.
  • Pacjenci onkologiczni, ich rodziny i bliscy, dzięki najwyższej jakości usługom, które otrzymają od wysoko wykwalifikowanych, certyfikowanych specjalistów.
  • Instytucje specjalizujące się w leczeniu nowotworów, dzięki dostępowi do świeżej puli dobrze wyszkolonych kandydatów z zestawem umiejętności odpowiadających ich potrzebom.państwa i samorządy regionalne, dzięki poprawie usług dla swoich obywateli, szkoleniu siły roboczej i rozwojowi podejścia opartego na technologiach informacyjno-komunikacyjnych, które można zastosować w innych sektorach.